Ha úgy gondolja, hogy kamasz gyermeke számára hasznos lehet, ha személyes beszélgetéseken vehet részt, ahol a beszélgetést irányító partnerének életútja átível életformákon, kontinenseken, szakmákon, és nagyon sok különleges kalandon, ha szeretné, hogy gyermekének álmai egyszer valósággá váljanak,
adjon Neki egy szép ajándékot
Személyes, online foglalkozásokat kínálok 15-18 éveseknek
- a gondolat erejéről
- céljaink megfogalmazásáról
- arról, hogy a célokhoz vezető Út az Életünk
- a kudarctűrésről
- a nagy célokig vezető egyszerű módszerekről
- és még sok „apróságról”
Amikor gyermekünk az un. kamasz-korba érkezik, amikor át kell törnie a gyermek – felnőtt határt, amikor az álmait megmosolyogják, a terveit hiányolják, a teljesítményét elvárják, az idejétől megfosztják, a jövőjével riogatják, bizony nem könnyű utat mutatni neki. Az sem könnyű, hogy elfogadjanak minket, mint szülőket. Ebben az időszakban nem csak céljaikat kellene meghatározniuk, hanem önmagukat is megtalálni. Napjainkban rengeteg a külső inger, a hatás, amik inkább szétzilálják gondolataikat, mintsem határozott irányba tereljék. Fontos, hogy olyan ingereket kapjanak, amik segítenek letisztulni, önbizalmat, bátorságot adni. Ilyenkor nem csak a családi hatás a fontos. Nagy szerepe van a külső tényezőknek, embereknek (tanár, edző, példakép), mert bizonyos tekintetben hitelesebbnek látszanak, mint a szülők. Különösen jó hatást érhetnek el náluk olyan emberek, akiket teljesítményük okán példának tekinthetnek. Ebben tudok az Önök segítségére lenni. A foglalkozás fontos része, hogy a gyermekkorban oly gyakori álmodozást „átmentsük” a felnőttek valóságába. Gyakran hangzik el, hogy „merj nagyot álmodni”! De milyen álmokat merjünk dédelgetni? Mekkorát szabad álmodni? Egy álomról hogyan nyesegessük le a vadhajtásokat, és faragjunk belőle vállalható terveket? Hogyan lesz az álomból cselekvés? Beszélgetni tudok a gyermekükkel nem csak a sikerekről, hanem a kudarcokról is. A sikeres emberekből leginkább a sikereik ismertek, nyilvánosak. Azt már kevésbé tudjuk, hogy egy sikerhez hány sikertelen mozzanat, próbálkozás tartozik. A siker és kudarc kezeléséről, természetes egyensúlyáról jó, ha időben képet kapnak.
Ezt manapság „motivációs tréning” elnevezéssel szokták illetni. Kerülném ezt a megnevezést, mert sugallja, hogy hiányt akar pótolni és ez ellenállást ébreszt minden normális kamaszban. Az Ön gyermekében minden adottság megvan ahhoz, hogy az „álom – valóság” útját megélje, bejárja. A benne rejlő erőket kell felébreszteni. Erre jó módszernek hiszem a „gondolatébresztő beszélgetéseket”, ahol nem kívánok semmit a fiatalok fejébe magyarázni, nem oktatni szándékozom, hanem utat nyitni gondolataiknak, és megerősíteni a hitüket.
A lelket kell megerősíteni, a többi jön magától…